Як вже повідомляло наше видання, 16 листопада виповнилось 25 років з часу освячення в Ямполі відбудованого Свято – Георгіївського храму.

Його будівництво розпочалось в 1989 році після прийняття в Радянському Союзі Закону «Про свободу совісті і віросповідання» і  вже через рік – 16 листопада 1990 року відбулось урочисте освячення новозбудованого храму. Як писала районна газета, яка тоді ще називалась «Шлях комунізму», «вдень церковного свята великомученика Георгія в райцентрі відбулося освячення Ямпільської церкви. Віднині вона називається Георгіївською. Її освятив єпископ Сумський і Охтирський Никанор при участі благочинного отця Миколи , благочинного ієромонаха Геронтія, протоієрея Миколи, отця Василія та отця Олександра – священнослужителів з Середино-Буди, Білопілля, Свеси та Сум.»

Але це лише новітня історія стародавнього храму, який колись знаходився на місці сучасного дитячого садочку на перехресті вулиць Куйбишева та 75 Гвардійської дивізії. Цю історичну фотографію прислав до редакції наш колега Іван Богуца, а йому вона дісталась в подарунок від отця Василія. Цей священнослужитель мріяв побудувати точну копію цієї Георгіївської церкви, яку ямпільчани зруйнували в 30-х роках минулого сторіччя.

З сторінок історії Ямполя відомо, що зображена на фотографії церква була побудована в 1826 році стараннями І.М. Неплюєва. А у 1936 у Ямполі відчинила свої двері середня школа №1, при будівництві якої було використано цеглу з розгромленого Свято – Георгіївського храму.

News Reporter

2 thoughts on “Свято-Георгіївська церква: так у 20 роках виглядав головний храм Ямполя

  1. В котре розумію, що наши пращури були розумніші за нас. Побудувати новий прекрасний храм… але прийшли їм на зміну дурніші послідовники та зруйнували цю красу.

Comments are closed.