Чиновники Ямпільської організації УТМР причетні до бракон’єрства?

Посадовців, які зобов’язані слідкувати за дотриманням правил полювання на території району, застали «на гарячому» поруч з незаконно впольованою козулею.

13 листопада під час проведення рейдових перевірок з охорони та раціонального використання тваринного світу в межах мисливських угідь Ямпільської районної організації УТМР державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Сумської області була виявлена незаконно добута дика козуля. Поруч із місцем, де було знайдено незаконно впольовану тварину, знаходилась група осіб з мисливською зброєю та трьома собаками мисливської породи (лайка), яка складалась з посадових осіб Ямпільської РО УТМР. Одразу після виявлення незаконно добутої тварини зазначені особи зникли з місця події, – зазначається в повідомленні Держекоінспекції.

– Полювати на козулю зараз можна, але за умови дотримання всіх правил, – так на наше прохання прокоментувала ситуацію інженер мисливствознавець ДП «Свеський лісгосп» Катерина Омельченко. – В мисливських угіддях Ямпільського району відкритий сезон на колективне та обвальне полювання на парнокопитних та хутрових звірів. Він розпочався 5 листопада і триватиме до 31 грудня, а індивідуальні мисливці зможуть полювати на самців оленя і кабана до 31 січня наступного року. Разом з тим, полювання дозволене лише при наявності наступного переліку документів: державного посвідчення мисливця, контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозволу на відстріл тварин (ліцензії у випадку полювання на козулю), дозволу на носіння і зберігання зброї та паспорту на мисливську собаку, – зазначила Катерина Олександрівна.

Той факт, що, виявлені поруч з вбитою твариною, мисливці не пред’явили інспекторам документи, а спробували якнайшвидше втекти з місця події, може говорити про те, що вони зазначених документів не мали.

За коментарями ми звернулись і до районного відділення поліції, де нам підтвердили, що 13 листопада до чергової частини Ямпільського ВП надходило повідомлення від інспектора з охорони довкілля про факт виявлення ним біля с. Зорине вбитої козулі. За даним фактом 14 листопада слідчим відділенням Ямпільського відділення поліції було порушено кримінальне провадження за ст. 248 ч. 1 (Незаконне полювання).

Разом з тим, поліцейські відмовились коментувати інформацію про причетність посадових осіб Ямпільської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок до виявленого злочину, зіславшись на те, що за даним фактом проводиться розслідування, яке і встановить винних осіб.

Співробітники Державної екологічної інспекції в Сумській області повідомили, що у разі, якщо це станеться, порушники повинні будуть відшкодувати збитки, завдані довкіллю внаслідок незаконного добування дикої козулі у сумі 8 тис. грн. Окрім того, на винних осіб чекатиме кримінальна відповідальність.

Зі свого боку ми і надалі слідкуватимемо за ситуацією і інформуватимемо читачів про хід розслідування цього резонансного злочину.

News Reporter