Якою могла бути абонплата за газ для ямпільських споживачів?

Якщо б рішення про введення абонентської плати за газ не призупинили, ямпільські споживачі повинні були щомісяця сплачувати від 102 до 170 гривень

Річ у тім, що розмір щомісячного платежу для різних споживачів може значно відрізнятися, адже абонплата залежить від типорозміру лічильника, а саме від максимальної пропускної спроможності. В пресслужбі ПАТ «Сумигаз» нам повідомили, що для визначення тарифу буде застосована формула:

місячний платіж = тариф * (Qmax *1,0296*24 години*365 днів)/12 місяців, де тариф «Сумигазу» становить 0,01895, грн за 1м3 на годину, Qmax – максимальна пропускна спроможність (цей показник вказаний на газовому лічильнику),  1,0296 – коефіцієнт тиску.

Тож, на основі цієї формули спробуємо вирахувати розмір абонплати для пересічного ямпільського споживача газу з лічильником G6 (максимальна пропускна спроможність якого становить  10 м3 на годину):

0,01895 *(10*1,0296*24  *365 днів)/12 = 142,43 гривні, з ПДВ ця сума становитиме більше 170 гривень. Абонентам, що мають лічильник G4 (Qmax максимальна пропускна спроможність якого становить  6 м3 на годину) доведеться заплатити 102 гривні 55 копійок.

У разі відсутності у споживача індивідуального лічильника газу, потужність визначатиметься за встановленими у споживача газовими приладами.

В прес-службі ПАТ «Сумигаз» зазначають, що в кінцевому рахунку газ для споживачів не стане дорожчим, адже з ціни газу буде вилучено тарифи на транспортування та розподіл газу. До 31 березня він був включений до ціни газу 6 879 грн за 1 000 куб.м, з 1 квітня саме замість нього буде сплачуватись абонентська плата.

Проте, експерти мають серйозні сумніви в тому, що середньорічна ціна газу для споживачів не зміниться. Це може мати місце лише для власників квартир і будинків з котлами для опалювання оселі та підігріву води. Натомість середній місячний чек для абонентів, які використовують газ для приготування їжі на газових плитах без лічильників, збільшиться в 3-5 разів.

В нашому районі всі багатоповерхівки переведені на індивідуальне опалення, тому значного підвищення плати за газ очікувати не слід, але  подорожчання все ж може мати місце. Кожен абонент побачить це по платівках в кінці місяця.

Наразі введення абонентської плати було тимчасово призупинено державним регулятором, тож слідкуємо за новинами з Києва.

News Reporter