Онук Терещенка відвідав Дружбу

20 лютого 2012 року до міста Дружба завітав нащадок родини Терещенків – засновників Хутір Михайлівського (з 1962 року – місто Дружба) – Мішель Терещенко.

Вперше Хутір Михайлівський згадується 1855 року в зв’язку із будівництвом цукроварні. Крім цукроварні в хуторі працювала гуральня. В кінці 60-х років 19 століття було прокладено вузькоколійну вітку від колії Вороніж-Зернове. Так Хутір Михайлівський став залізничною станцією. В 1907 році було здано в експлуатацію залізничну магістраль Київ-Москва. В 1881 році при рафінадному заводі було побудовано лікарню на 30 ліжок, яка працює і нині.

Мішель Терещенко вже не вперше приїздить до України, але вперше завітав до бувшого родинного поселення. Яка ж мета приїзду нащадка через 95 років після еміграції сім’ї Терещенків за кордон?

Декілька років Мішель плідно працював над книгою «Перший олігарх» в якій відтворив реальну роль в історії України сім’ї Терещенків і зокрема, Миколи Івановича Терещенка, його дідуся. Примірники цієї книги були вручені представникам двох дружбівських шкіл та та трьох бібліотек під час відвідування шкіл. На зустрічі Мішель зазначив: «Для мене це велика честь мати можливість побувати на Батьківщині моїх дідів. Вони не мали можливості після еміграції повернутися до України. І якщо дідусь бачить мене з небес то мабуть він радіє що я тут». Після екскурсії по місту він відмітив «Я розумію, що зараз нелегкі часи для України, як і для більшості країн Європи. Але потрібно не тільки сподіватися, що стане краще, а й плідно працювати на благо країни». Який підсумок цієї зустрічі? Зроблено вибір місця для пам’ятної дошки і пам’ятного знака родині Терещенків, як засновникам Хутора Михайлівського. Мішель пообіцяв, що це далеко не останній його візит до міста Дружба в рамках співпраці з громадою по розвитку міста.

А. Примаченко, 

Дружбівський міський голова

One thought on “Онук Терещенка відвідав Дружбу

  1. Деда Мишеля Терещенко звали Михаилом Ивановичем, ему же посвящена книга “Первый олигарх”

Comments are closed.