Екологи підтвердили, що «Росагроінвест»  забруднює повітря

Держекоінспекція у Сумській області провела позапланову перевірку порушень у діяльності ТОВ «Росагроінвест» у м. Дружба Ямпільського району, оскільки місецві мешканці звернулись із тривожною інформацією.

Викладені у зверненні факти були частково підтверджені. Так, при проведенні візуального обстеження території підприємства виявлено функціонуючі стаціонарні організовані джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: труби від твердопаливних котлів, що використовуються для опалення адміністративних та виробничих приміщень.+

Установлено, що викиди здійснюються без дозволу, відходи розміщуються  у невстановлених місцях, а мінеральні добрива – у пошкодженій упаковці (використані пакувальні матеріали розміщувались у несанкціонованому місці на відкритому ґрунті біля складу).

Результати лабораторних досліджень повітря зі стаціонарних організованих джерел, а також проби ґрунту на чотирьох земельних ділянках показали значні перевищення в усіх пробах ґрунту таких показників: амоній (обмінний), у перерахунку на азот амонійний, нітрати, у перерахунку на нітрати, сульфати, у перерахунку на сульфати, фосфор (рухомі форми), у перерахунку на п’ятиоксид фосфору.

Як повідомляє прес-служба Держекоінпекції у Фейсбуці, за результатами перевірки посадові особи ТОВ «Росагроінвест» притягнуті до адміністративної відповідальності. За забруднення землі та за понаднормові викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря розраховано збитки на суми відповідно 226 288 грн. та 32 084 грн. Підприємству пред’явлено претензії для добровільного відшкодування збитків та надано приписи щодо усунення виявлених порушень.

debaty.sumy.ua

News Reporter