Малі олімпійські ігри

 18 травня 2012 року Свеський дошкільний навчальний заклад „Берізка” гостинно відкрив двері для учасників ІІ районних Малих Олімпійських ігор. Спортивний майданчик для проведення змагань був зразково підготовлений гостинними господарями. В іграх взяли участь чотири дошкільні навчальні заклади: „Берізка” смт Свеса, „Малятко” смт Ямпіль, дошкільні групи Дружбівського та Воздвиженського НВК.

Головною метою змагань є залучення дітей до систематичних занять фізичною культурою, формування здорового способу життя, підвищення ефективності діяльності дошкільних навчальних закладів з організації фізкультурно – оздоровчої роботи серед дітей дошкільного віку, пропаганда Олімпійських принципів. Перед початком змагань відбулося театралізоване святкове дійство – відкриття Малих Олімпійських ігор із залученням вихованців ДНЗ „Берізка” та учнів Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.. № 2 „ліцей”. Змагання пройшли в три етапи: представлення команд „Візитна картка”, легкоатлетичне триборство (біг 20 м, стрибки у довжину з місця, метання тенісного м’яча), сімейна естафета. В змаганнях разом з дітьми брали участь і їх батьки.

Досить яскраво всі команди виступили в першому виді змагань „Візитна картка”. Але все ж, на думку журі, кращими стали команди „Берізка” смт Свеса та „Малятко” смт Ямпіль.

Кращими в бігу на 20 м стали: у хлопців – Федорцов Семен (смт Свеса), у дівчаток – Аристова Дарина (смт Свеса) та Небеська Ліза (смт Ямпіль). В стрибках у довжину з місця у хлопців перемогу святкував Царик Єгор (смт Ямпіль) та Аристова Дарина у дівчат. У метанні тенісного м’яча не було рівних Мацугіну Михайлу (с. Воздвиженське) та Кокоровець Анні (м.Дружба). В легкоатлетичному триборстві серед хлопців перше місце виборов Киреєв Максим (смт Свеса), на другому місці – Сапсай Микита (м.Дружба) і на третьому – Федорцов Семен (смт Свеса). Серед дівчат кращою стала Аристова Дарина, друге місце у Небеської Лізи, на третьому – Коршок Ліза (смт Ямпіль). За підсумками всіх етапів загальнокомандну перемогу здобула команда ДНЗ „Берізка”, на другому місці команда Дружбівського НВК і третє місце буквально вирвали у Воздвиженської команди вихованці ДНЗ „Малятко”. Команди – переможниці нагороджені перехідним Кубком, медалями та грамотами.

Призери змагань нагороджені медалями , грамотами відділу у справах молоді та спорту Ямпільської райдержадміністрації.

Кожен учасник змагань отримав грамоту за підписом президента МОК Жака Роге за участь в Олімпійському дні, який проводиться під девізом: „Мова не про перемогу, або поразку. Головне – участь” (Ж.Роге). Оргкомітет по проведенню змагань висловлює вдячність колективу Свеського ДНЗ „Берізка” за підготовку та проведення ігор. Ігри закінчилися, згас олімпійський вогонь. Юні спортсмени запрошені на наступний рік до участі вже у ІІІ районних малих Олімпійських іграх. В.СМИРНОВ, голова оргкомітету.