Ситуація, що склалась на водних об’єктах Сумщини вкрай небезпечна. З початку року на них загинуло 50 людей, проти 43 – в минулому. У цьогорічний літній період потонуло 39 людей, з них 7 – лише за тиждень. Останні трагедії сталися у Тростянецькому, Великописарівському, Липоводолинському, Лебединському, Роменському районах, у містах Глухів та Ромни. Вік загиблих     26-68 років, – повідомляє Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

Як свідчить аналіз нещасних випадків, основну групу ризику складають відпочивальники, які знаходились на водних об’єктах у нетверезому стані. Оскільки під дією алкоголю людина переоцінює свої сили і може не зорієнтуватися у випадку реальної загрози. Так, в м.Глухів у озері потонув 29-річний чоловік. За попередніми даними, на водоймі він перебував з товаришами і вживав алкоголь. Через деякий час інші відпочивальники помітили відсутність чоловіка, але знайти його не змогли. Тіло чоловіка на поверхню підняли вже водолази. Схожий випадок стався і у с.Климентове Охтирського району, де загинув 42-річний чоловік.

З початку року на водоймах області потонуло семеро дітей, найменшій лише виповнилось 3 роки. На водних об’єктах малеча перебувала без нагляду дорослих або на деякий час діти залишились поза  увагою батьків. Так, В с.Бездрик Сумського району 13-річний хлопчик разом з однолітками купався у ставку на надувному матраці. Далеко від берега матрац перекинувся. Підліток, який не вмів плавати опинився під водою. Інші діти ухопились за матрац і дістались берега. Дорослі, які прибігли на крики про допомогу знайти хлопчика у водоймі не змогли. Його тіло на поверхню підняли сумські водолази. Інша трагедія сталася в с.Студенок Глухівського району в озері потонула 5-річна дівчинка. За попередніми даними, дитина гралася на березі водоймища і випадково підсковзнувшись на бетонних плитах впала у воду. Дорослі відпочивальники кинулись на допомогу, але врятувати її не змогли.

Нагадаємо, на водоймах Ямпільського району цього року потонули дві особи. Трагічні випадки стались на території міста Дружба та селища Ямпіль.

News Reporter